PowerApps – nawigacja w oparciu o komponenty #2 – ikony w nawigacji

#Office 365, #SharePoint, #PowerApps, #Flow, #MS Graph, #Webcon BPS, #Running & #Technology

PowerApps – nawigacja w oparciu o komponenty #2 – ikony w nawigacji

Piszę ten post, żeby uzupełnić poprzedni, który dotyczył tworzenia nawigacji w PowerApps w oparciu o komponenty. Zabrakło mi jednego elementu, który w nawigacji pojawia się często i jest możliwy do zastosowania również w tym przypadku – ikony.

Jak dodać ikony do opisanego w tym artykule komponentu? Bardzo prosto.

Po pierwsze, w tabeli we właściwości „MenuItem” komponentu dodaję jeszcze jedną kolumnę nazwaną „icon”.

Po drugie, do galerii dodaję ikonę (dowolną), a właściwość „Icon” ustawiam na „ThisItem.icon” natomiast właściwość „OnSelect” tak samo jak dla dodanego wcześniej przycisku lub etykiety czyli „Navigate(ThisItem.screen,None)”.

Oczywiście zmieniam układ i kolor tak, aby wszystkie elementy w nawigacji wyglądały schludnie. Jeżeli chodzi o komponent, to są to wszystkie zmiany, można wrócić do samej aplikacji.

We właściwości „OnStart” aplikacji tworzyłem kolekcję, która zawierała wszystkie elementy nawigacji. Aby ikony wyświetlały się prawidłowo, należy dla każdego elementu wskazać, jaka ikona powinna zostać użyta. Dobrze, aby ikona wizualnie pasowała do treści ekranu, na który zostanie przeniesiony użytkownik po kliknięciu w daną pozycję menu.

I to wszystko. Uruchamiam aplikację i w nawigacji dostępne są w pełni funkcjonalne ikony działające jako element nawigacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *